Bez kategorii

Kocham Cię w 7 językach…Grecki

Grecki to nie jest prosty język, ale za sprawą zwyciężczyni Eurowizji z 2005 roku Heleny Paparizou mógł dotrzeć do naszej hermetycznej Polski. W sumie większość z nas może kojarzyć Grecję z Zorbą a właściwie tańcem z filmu Grek Zorba zwanym Sirtaki*, ale w repertuarze dawnej wokalistki Antique** nie brakuje i takich rytmów a w dodatku można odnaleźć takie piosenki o miłości nietypowej…

Piosenka, którą chce dziś zaprezentować to „Ποιος” czyt. Pios – Heleny Paparizou, tajemniczo zadająca pytanie „Kto ma zamiar wziąć odpowiedzialność za to co się stało…”
Na pewno piosenka w pewnym sensie może symbolizować kompromis, odpowiedzialność za słowa, czyny i wszystko co robimy wobec tych najbliższych. I pewnie każdemu kojarzy się to ze stanem, kiedy to pokłócimy się ze swoją drugą połową i zastanawiamy się co dalej. Moment beznadziejności, a wtedy powinniśmy pomyśleć co my zrobiliśmy/powiedzieliśmy nie tak, jednak na nieszczęście wtedy stajemy się największymi egoistami… Jak to ktoś kiedyś powiedział: „W związku trzeba umieć się kłócić…”

W miłości bywają chwile piękne i przyjemne, ale i te których później żałujemy, najważniejsze by nie zapominać o tym co czuje w tym momencie ta druga połowa i co czujemy wobec niej my.
Zapraszam na kolejną odsłonę miłości czyli po grecku „Kto”.Kto? Kto ma zamiar wziąć odpowiedzialność?

Za wszystko, co się wydarzyło

Powiedz mi kto?

Jak? Jak mam zapomnieć?

I przytulić Cię jeszcze raz

Powiedz mi, jak…

*   Sirtaki – (właściwie Sirtáki, lub Syrtáki, grec. συρτάκι) – popularny taniec grecki stworzony w 1964 na potrzeby filmu Grek Zorba
** Antique – grecki duet muzyczny łączący tradycyjną grecką muzykę popularną ze skandynawską muzyką taneczną. W skład duetu do 2004 r. wchodzili Elena Paparizou i Nikos Panagiotidis.

46897

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *