Bez kategorii

Covery na 7 sposobów!

Każdy ma jakieś ulubione utwory, ulubione covery… no właśnie covery! Mam tak, że uwielbiam słuchać coverów, oczywiście takich udanych bo często zdarzają się takie, że pierwotny artysta może się obracać w grobie 😉

Dziś nie małe zaskoczenie! Wszyscy znają Whitney Houston, która to w 1992r. wykonała utwór „I will always love you” do filmu The Bodyguard. Tymczasem to Dolly Parton wykonała ten utwór jako pierwsza w 1974r.

 
Mimo tego, że Whitney Houston zaśpiewała cover dało jej to ogromną popularność. Dziś niestety tej pięknie śpiewającej gwiazdy z nami nie ma, ale wielu z nas będzie kojarzyć „I will always love you” właśnie z nią.
Według księgi rekordów Guinnessa Houston była najczęściej nagradzaną artystką muzyczną w dziejach.Dla mnie osobiście ścieżka dźwiękowa z „The Bodyguard” jest magiczna i bardzo często będzie mi się kojarzyć z czasem kiedy to moja siostra bezustannie oglądała jeszcze na kasecie VHS właśnie ten film, za każdym razem przeżywając tak samo strzał w Kevina Costnera 😉
 
 

 

Jeżeli postanowiłabym zostać
Byłabym tylko przeszkodą na twojej drodze

Więc odejdę, lecz wiem
Że będę myśleć o tobie z każdym moim krokiem

A ja zawszę będę Cię kochać
Zawsze będę Cię kochać

Ciebie, mój drogi, Ciebie…

Gorzko-słodkie wspomnienia
To wszystko co wezmę ze sobą

Więc do widzenia, proszę nie płacz

Oboje wiemy, że nie jestem tym, czego Ci trzeba

A ja zawszę będę Cię kochać
Zawsze będę Cię kochać

Dolly Rebecca Parton (ur. 19 stycznia 1946 w Sevierville) – amerykańska piosenkarka muzyki country, autorka tekstów piosenek, a także aktorka filmowa i producentka filmowa. Odznaczona Narodowym Medalem Sztuki.

 

Whitney Elizabeth Houston (ur. 9 sierpnia 1963 w Newark, zm. 11 lutego 2012 w Beverly Hills) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i R&B, aktorka, producentka filmowa, aranżerka, autorka piosenek i była modelka. Według księgi rekordów Guinnessa była najczęściej nagradzaną artystką muzyczną w dziejach. Jej sukces otworzył drzwi innym czarnoskórym kobietom do sukcesu w filmach i muzyce pop.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *