Bez kategorii

Dziś tylko smutny cover

Kolejny dzień kiedy trzeba przedstawić cover…

Dziś niestety poniedziałek był okropny. Począwszy od korków i dziwnego zbiegu okoliczności gdyż 3 autobusy nie jechały jak trzeba (ufaj tu człowieku komunikacji publicznej), a skończywszy na… szkoda gadać. Czasem zwykłe uczucia są potrzebne, żeby ktoś przytulił to od razu robi się lżej na sercu, jednak i tym razem ciężko i z tym było. Mam wrażenie jakby ludzie się mnie bali, jakbym był trędowaty albo coś innego. . .

Wracając do mojej największej przyziemnej radości czyli muzyki to dziś cover, który wszyscy dobrze znają pod różnymi postaciami, a jego tytuł to „Hallelujah” czyt. Alleluja. Wielu zna z bajki o zielonym ogrze „Shrek”, natomiast pierwszym wykonawcą, który zaśpiewał i napisał „Hallelujah” to Leonard Cohen.
Cover zaśpiewali kolejno John Cale, Jeff Buckley (zarobił najwięcej na tym coverze), Rufus Wainwright (film Shrek), Bono czy Bon Jovi.
Dziś jego piosenkę śpiewa wielu a ja chciałbym przedstawić tym razem dwa covery:

  • Energiczny cover w wykonaniu Axel Rudi Pell:

 

  •  Wzruszające i zwycięskie wykonanie podczas X-factora w 2008r. przez Alexandre Burke:

Leonard Norman Cohen (ur. 21 września 1934 w Montrealu) – kanadyjski poeta, pisarz i piosenkarz tworzący w stylu piosenki autorskiej w gatunku folk rock.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *